Xbox One, Kara Cuma satışlarında PS4’ü solladı

Microsoft’un Xbox One konsonlu, Sony’nin PS4’ünü Kara Cuma satışlarında geçti. Kısıtları da belirtelim. Amerika’da ve online satışlar itibariyle geçerli bu ifade.

Xbox One S and PS4 Slim’in fiyatları, Kara Cuma’ya özel, beraberlerinde bir adet oyunla birlikte, 250 dolar fiyat etiketine sahipti. Bu rakam, anılan ürünlere bugüne dek çekilen en iyi fiyatlar.

Adobe tarafından yayınlanan bir rapor, Black Friday toplam satışlarının (Şükran Günü dahil) 5,27 milyar dolar olduğunu söylüyor. Sadece Cuma günü satışları ise 3.34 milyar dolar.

Kasım ayı geneli içinse (daha doğrusu 1-24 Kasım tarihleri arasında), PS4 hâlâ en çok satan konsol olarak ilk sıradaki yerini koruyor gözüküyor. Xbox One ikinci sırada.

Adobe’nin Cyber Monday raporuysa, en çok satan beş elektronik ürünü Sony PlayStation 4, Microsoft Xbox, Samsung 4K televizyonlar, Apple iPad modelleri ve Amazon Fire olarak sıraladı. Rapor, hangisinin birinci olduğunu belirtmiyor.

Toplam Cyber Monday online satışlarının 3.9 milyar dolar civarında gerçekleştiğini tahmin ediyor, rapor. Geçen yılki rakama göre yüzde 10.2’lik bir artış demek bu. Ayrıca, tüm zamanların rekoru. Gerçi bu rekor her yıl kırılıyor ne de olsa.

Oyunlarda sıralama

Oyunlar konusunda ilk sıra Pokemon Sun and Moon’a ait. Call of Duty (muhtemelen Infinite Warfare kastediliyor) onu takip ediyordu.
Rapor, perakende satış sitelerine yapılan 22,6 milyar ziyaretten elde edilen toplu ve anonim verilere dayanılarak hazırlanmış. Önde gelen 100 sitenin online işlemlerinin yüzde 80’ini kapsadığını iddia ediyor.
No Comments Yet

Leave a Reply