Star Wars Battlefront Rogue One: Scarif Aralık’ta çıkıyor

 

Electronic Arts, Star Wars Battlefront serisinin son sürümünü, gelecek ay başında yayınlayacağını duyurdu. Serinin dördüncü ve son genişleme paketinin adı Rogue One: Scarif olacak. Tabi bu elinde sezonluk bileti olanlara sunulan bir ayrıcalık. Diğer herkes, ancak 2 hafta sonra, yani 20 Aralık’ta eğlencenin tadına varabilecek.

Oyunun meraklıları, takvimlerinin Aralık ayında, ayın 6’sına bir hatırlatıcı koymalarında fayda var. Buna ihtiyaç duymayacaklara lafımız yok zaten. Star Wars filmlerinin nerd’leri de oyunun çıkış tarihinin filmden sadece 10 gün önceye rast geldiğini zaten biliyorlardır.

Genişleme sürümünde 4 yeni harita olacak. Bu macera ortamlarından birinin geçtiği yer “Scarif’in kumlu sahilleri.” Kumlu sahile kumsal denir, biliyoruz ama yine de orjinal adında “sandy beaches” kelimelerinin geçtiğini söylemek için bir fırsat doğsun diye söyledik. Bu kumsal Rogue One’ın fragmanında da görülüyor.

Yeni kahraman Jyn Erso [iyi adam]. Bir de kötü kahraman, yani pratagonist var: Orson Krennic. Oyunda aynı zamanda yeni bir çok seviyeli oyun modu da eklenmiş ve bu modda savaşlar hem uzayda hem de yerde geçiyor. Bu açıdan, önceki sürümde yer verilen Battle Station’ın bir benzerinin yer aldığı söylenebilir.

Bir ara not olarak, önceki üç sürümün, yani Outer Rim, Besmpin ve Death Star’ın, oyunun piyasaya çıkışının yıldönümü şerefine 20 Kasım’a kadar bedava yapıldığını söylemekte fayda var. Hafta sonu oynayanlara da normal kazanacakları tecrübe puanlarının 4 katı tecrübe verileceği de not edilebilir.

Daha fazla bilgiye oyunun internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

No Comments Yet

Leave a Reply