Samsung, 5G Denemesini Başarıyla Tamamladı

Samsung Electronics, Çin Mobil Araştırma Enstitüsü (CMRI) ile birlikte 5G prototip denemesini başarıyla tamamladığını duyurdu.

Pekin’de gerçekleştirilen 5G deneme testi sırasında, uzaysal mosamsung-logodülasyon ve FBMC (Süzgeç Öbeği Çoklu Taşıyıcı) gibi önemli teknolojiler üzerinde çalışıldı. Bu teknolojilerin düşük frekans (3,5 GHz) performansları test edilerek onaylandı. Samsung’un ultra-yüksek frekanslı 5G prototip sistemi ve gelişmiş Beamforming (hüzmeleme) teknolojisi kullanan araştırmacılar; mmWave teknolojisinin performansını ve frekans özelliklerini kapsamlı şekilde analiz etme imkanına sahip oldular.

Samsung, 2014 yılından itibaren 5G’nin ticarileştirmesi için önemli yatırımlar yapmaya başladı. Bu yatırımların sonucu olarak Samsung 5G teknolojisinde büyük mesafeler kaydetti. Çok hücreli mmWave ağında handover (bir hücresel ağ içinde bir hücreden diğer hücreye geçiş) demosunu gerçekleştirmek; cihazları ve ekipmanları minyatürleştirmek için gereken Radyo Frekansı (RF) teknolojisini geliştirmek, Samsung’un dikkat çeken başarıları arasındadır. Samsung, 3GPP standartlarının oluşturulmasına önemli katkılar sağlamakta ve 2018’de sonuçlanması beklenen küresel 5G standardı oluşturma çabalarını desteklemektedir.

Samsung Electronics Hakkında

Samsung Electronics, yenilikçi fikirler ve teknolojilerle dünyaya ilham veriyor, geleceği şekillendiriyor. Şirket; TV, akıllı telefon, giyilebilir cihaz, tablet, dijital fotoğraf makinesi, beyaz eşya, tıbbi cihaz, ağ sistemleri, yarı iletkenler ve LED çözümleri dünyalarını yeniden tanımlıyor. Daha fazla bilgi için www.samsung.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

/SamsungTurkiye #samsungturkiye SamsungTurkiye SamsungTurkiye

No Comments Yet

Leave a Reply