NISSAN NAVARA 2016 YILININ EN GÖZDE PICK-UP’I OLDU

Japon otomotiv devi Nissan’ın 12’nci nesil pick-up modeli ödüle doymuyor. 2016 Mart ayında yollara çıkan Navara ile Nissan, ODD’nin “2016 Yılının En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası” ödülünü kazandı. Aynı zamanda “Navara Lansman İletişimi” projesiyle de “Yılın Entegre İletişim Kampanyası” ödülünün sahibi oldu.

Nissan, ilk kez üretildiği 1935 yılında Pick-Up segmentinin öncülüğünü yapıp bu sınıfa adını vermişti. 2005 yılında çıkan SUP’u Nissan Navara ile de bu segmentte hem şehir, hem de offroad kullanımını aynı konfor ve rahatlıkla sunmayı başardı. Navara, bir yılın ardından, segmente başarılı bir dönüş anlamına geliyor. Unutmadan, Nissan’ın aracı, Kasım ayında Fransa’nın Lyon şehrinde düzenlenen törende “2016 Uluslararası En İyi Pick-Up Ödülü’’nün (International Pick-up Award 2016) sahibi olmuştu.

Navara, arazi sürüş yeteneği, dayanıklılığı ve taşıma kapasitesi ile sınıfının vazgeçilmezleri arasında. Crossoverlardan ilham alınan benzersiz konfor ve sürüş özellikleriyle de dikkat çekiyor. Farklılıklarında biri, araç çift kabin versiyonunda binek araçlara eş değer beş kollu helezon yaylı arka süspansiyon sistemi. Ayrıca, bir önceki nesle göre 67 mm uzamış olan yükleme bölümüyle de farklılaşıyor. Çevre Görüş Sistemi (AVM) gibi yenilikçi ve ulaşılabilir araç teknolojilerini de barındırıyor. Sürüşün daha güvenli, konforlu ve pratik bir hale gelmesini amaçlarken, bu özellikleriyle, Pick-up pazarında benzersiz olmasıyla da öne çıkıyor.

‘Pick Up pazarında da liderliğe oynuyoruz’

Navara’nın 2016 yılında kazandığı başarılardan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök ödülleri “gurur verici” diye niteliyor. “SUV segmentinde uzun yıllardır yakalamış olduğumuz başarıyı, aynı şekilde bir yıl aradan sonra yeniden lanse ettiğimiz Nissan Navara ile de sürdürmek, kararlı büyüme stratejimiz çerçevesinde bu yılki hedeflerimiz arasındaydı ve bunu başarıyla gerçekleştirdik.”

Özkök, Nissan’ın 80 yıllık pick-up deneyimine güvendiğini belirtiyor ve ekliyor: “Köklü ve başarılı pick-up geçmişimizi aynı başarıyla geleceğe taşıyacağımıza ve sahip olduğumuz bu deneyim ve bilgi birikimiyle de pazardaki performansımızı 2017 yılında da arttıracağımıza olan inancım tam.”

Yıllık 110 milyar dolar gelir

Son olarak Nissan hakkında bir kaç satır bilgi verelim. Herkes bu firmayı bilir elbette ama dünyanın en büyük ikinci otomobil üreticisinin güncel rakamlarını hatırlamakta fayda var:

Nissan ve Renault arasında bir ittifak bulunuyor. Şirketin dünya genelinde 244 bin 500’den fazla çalışanı var. Nissan, 2015 yılı içinde 5.42 milyon araç satış gerçekleştirip, 12.23 trilyon Japon Yeni (109,8 milyar dolar) gelir elde etti. Nissan, Infiniti ve Datsun markaları altında altmıştan fazla modelden oluşan zengin bir ürün yelpazesine sahip olan Nissan Motor Co. Ltd. sıfır emisyonlu mobilite konusunda da dünya lideri konumundadır. Nissan’ın bu alandaki dominant modeli LEAF dünyanın geniş kitlelere yönelik tamamen elektrikli ilk araç olma özelliğini taşıyor. LEAF aynı zamanda sıfır emisyonlu araç segmentinde sahip olduğu yaklaşık yüzde 50 pazar payıyla tarihin en çok satılan elektrikli modeli unvanına sahiptir. Fransız üretici Renault ile 1999’dan bu yana ortaklığı bulunan Nissan’ın, 2016 yılı itibariyle de Renault-Nissan İttifakının devamı niteliğinde Mitsubishi Motors ile ortaklığı başlamıştır.

Nissan’ın ürünleri, hizmetleri ve daha fazlası için www.nissan-global.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

No Comments Yet

Leave a Reply