Instagram güvenlik ve gizlilik güncellemesi geliyor

Fotoğraf paylaşım platformu Instagram, güvenlik ve gizlilik eksenli bir güncelleme ile bazı yeni özellikler getiriyor.
Instagram, her ne kadar ağırlıklı olarak bireysel sosyal medya paylaşım ortamı gibi kullanılsa da giderek yaygın bir şekilde firmaların pazarlama ve tanıtım amaçlarına da hizmet ediyor.
İşin içine ticaret girince de güvenlik ve hesap bilgilerinin çalınması riskleri, daha önemli hale geliyor.
Sadece ticaret de değil. İtibarı da dikkate almak gerekiyor. Mesela Instagram hesabı sahibi ünlüler, bilgilerinin ele geçirilmesi durumunda, sadece belli kişilerin görebileceği veya tamamen gizli kalmasını istedikleri görseller yüzünden başları ağrıyabiliyor. (Instagram hesabınızın ele geçirildiğini düşünüyorsanız şu linke tıklayarak bildirimde bulunabilirsiniz)

Yorum kapatma herkese açık oluyor

Güncelleme ile gelen yeniliklerden biri yorumların kapatılabilmesi. Sadece onaylanmış hesaplar şu anda bu özellikten yararlanabiliyordu. Bundan böyle bütün üyeler güvenmedikleri veya tanımadıkları hesaplardan gelen yorumları engelleyebilecekler. Ayrıca, yorumlar için de beğeni özelliği geliyor.

Hesaplarını gizli modda kullananlar için gelen bir diğer özellik, takipçi listesinden çıkarılan birinin hesap bilgilerini artık göremeyecek. Hakkınızda bildirimler ulaşmayacak.

Güncellemenin yakın zamanda çıkması bekleniyor.

No Comments Yet

Leave a Reply