HTC, 12 Ocak 2017’de ne duyuracak?

Tayvanlı elektronik devi HTC, bugün, “bu tarihi ajandanıza not etmeyi unutmayın” mesajı içeren bir duyuru geçti. Duyuruda büyük bir U harfinin üzerinde yer alan for kelimesi ve görselin altında da 12 Ocak 2017 tarihi vardı.

Teaser ile merak uyandırarak, bir ay önceden ilgi toplamayı amaçlayan bir reklam tarzı bu. Başarılı da oldu.

HTC yeni bir cihaz duyurusu mu yapacak? Benim tahminim büyük ihtimalle bu yönde. For U, ingilizce senin için demek. Buradan kişiselleştirilebilirlik açısından iddialı bir tasarım piyasaya sunulabileceği anlaşılabilir. Bununla birlikte, U şeklinde bir tasarıma sahip telefon arzedilebileceği de düşünülebilir. Yani modelin adı da muhtemelen U harfiyle başlayacaktır.

Segment?

Peki bu cihaz orta mı üst segmente mi hitap edecek? Eğer orta segmente yönelik olsa, böylesi teaser yoluyla erken ilgi toplama şeklindeki tanıtım yöntemi biraz fazla kaçıyor gibi. Kaldı ki, orta sınıf için de One A9s’i Eylül ayında duyurmuştu. O halde üst segment diye düşünülebilir. Bu segmentte, insanı heyecanlandıran özellikler taşıyacağına dair bazı söylentiler sızan HTC 11’in Mayıs ayında çıkması bekleniyor. Yani 4 ay erkene alınmış olabilir mi? Eğer bunu başarabildilerse, zor günler geçiren Samsung’un boşalttığı alana iddialı bir giriş gerçekleştirebilir. Bunlar benim spekülasyonlarım tabi.

Bu soruların cevaplarını alabilmek için bir ay beklemeyebiliriz. Yakında kokusu çıkar.

No Comments Yet

Leave a Reply