Huawei Üniversite öğrencilerine yol gösteriyor

Huawei “4.5G LTE Eğitim Programı” başlığı altında, Türkiye’nin itibarlı üniversitelerinden öğrencilere tam gün süren bir eğitim verdi. Firmanın Ümraniye ofisinde 17 Kasım’da yapılan programın organizasyonunu, Huawei Akademi ve Huawei Türkiye İnsan Kaynakları Departmanın ortak yürütüyor.

Boğaziçi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversite’lerinin Elektrik Elektronik, Bilgisayar Mühendisliği ve Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümlerinin en başarılı öğrencilerinden 60 kişi, eğitime katıldı.

huawei eğitim ümraniyeProgram kapsamında Huawei Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Şevket Ünal, Huawei Türkiye Uzman Teknik Eğitmeni Erkan Keskin ve Huawei Türkiye Ar&Ge Direktörü Wulianqing öğrencileri sektör ve 4.5G hakkında bilgilendirdiler.

Eğitimciler, Huawei’in şirket misyon, vizyon ve işleyiş prensiplerini de anlatma fırsatı buldu. Huawei Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Şevket Ünal, öğrencilere Huawei’in ana prensiplerinden birinin hayatı zenginleştiren, verimliliği arttıran teknolojiyi sunmak olduğunu söyledi.

2006’dan bu yana dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Huawei, sektörün öncülerinden biri haline geldi. Ünal’ın verdiği bilgilere göre, Çinli firma, yakın gelecekte bilişim sektörünü nelerin beklediğine dair kapsamlı çalışmalar yürütmekteymiş. Bu araştırmalarının sonuçlarına göre de daha hızlı yükselecekleri alanları tespit ederek, çalımalarını o alanlara yoğunlaştırıyorlar.

Ünal, ilerlemeyi düşünen öğrencilere gelecek planlarını oluştururken faydalı olabilecek tüyolar da verdi.

“Huawei 5G standartlarının belirlenmesinde uluslararası rol oynuyor”

Huawei Türkiye Uzman Teknik Eğitmeni Erkan Keskin, eğitimin ana konusu olan 4.5G Türkiye altyapısında Huawei’nin payının %80’lere ulaştığını belirtti. Huawei’nin 5G teknolojisi ile ilgili AR-GE çalışmalarına 600 milyon dolar civarında bütçe ayırarak uluslararası alanda 5G standartlarının belirlenmesinde önemli bir rol oynadığını vurgulayan Keskin, öğrencilere 5G’nin teknolojisinin gelmesiyle beraber Big Data,Smart Home&City, IoT, Cloud Computing alanlarında önemli gelişmeler ve kalifeye mühendis ihtiyacı olacağını ve kariyer planlarını yaparken bunları dikkate almaları gerektiğini belirtti.

No Comments Yet

Leave a Reply