Game of Thrones yeni bir dizi doğurabilir mi?

HBO kanalı CEO’su Richard Plepler’in yaptığı bir açıklama, 2018 yılında son sezonuyla sevenlerine veda edecek kült dizi Game of Thrones sonrası bir spin-off geleceği beklentilerini artırdı. İzleyicilerden böyle bir talep zaten vardı ve bu talep o denli yoğun olmalı ki, kanal da kulaklarını tıkamamayı seçti. Aslında spin-off talebinden çok, gelmiş geçmiş en iyi ve en kârlı TV yapımlarından birini sürdürmenin ticari anlamını da hesaba katmak gerek.

Şimdiki showrunner’lar David Benioff ve D.B. Weiss, “biz bu işi devam ettirmeyeceğiz” diye açıkça konuşmuşlardı. Senaryoların kalemşörü, 68 yaşındaki George R. R. Martin ise ortadan konuşuyordu. Gerçi dizinin mevcut akışının senaryolarını yazmakta bile naz ve niyazı dikkate alınırsa… Neyse.

Esas haber, Plepler’den geldi. The Hollywood Reporter‘a bir açıklamasında şunları söyledi Plepler: “Bir nevi marka büyütme işi, ki çok heyecan verici olurdu, Casey’den [HBO Program Başkanı Casey Bloyls] ve benim açımdan uzaka değil. Yapımcılardan da…”
Sonra şöyle devam ediyor: “Şimdilik, herkesin bizden beklediği enerji ve heyecanla diziyi [hayırlısıyla] bitirmeye odaklandık. Bir yandan bunu yaparken, bir yanda da diğer ihtimallerin de embryonik aşamalarını sürdüreceğiz.”

Spin-off ne hakkında olabilir?

RadioTimes soruyor: “Bu metaforik embryolar, ana serilere bir girizgâh olan Martin’in Ser Duncan the Tall hakkındaki novellaların bir adaptasyonu olabilir mi?” Söz konusu romancıklar, veya uzun hikayeler, Robert’in isyanları dönemini anlatıyor. En mantıklısı bu olurdu. Ama ben Tywin Lannister’ın yükselişi de olabilir mesela. Ya da Lord Baelish. En sevdiğim karakter Tyrion Lannister için, tabi gelecek sezonlarda ölmezse, bir spin-off olsa hayır demezdim, gerçi asıl dizinin zaten ana karakterlerinden biri ve yeterince derin işleniyor. Arya Stark? Doğrusu, dizinin sağ veya ölmüş karakterlerinin hemen hepsi öylesine gerçekçi ve derinlikli işlenmiş ki, hangisi için bir yeni dizi yapılsa, sırıtmaz gibi geliyor.
Sizin bir tahmininiz var mı? Yoksa da zaten kısa bir süre sonra öğreniriz.
Game of Thrones’un yedinci sezonunun HBO ve Sky Atlantic’te 2017 yazı aylarında yayınlanacağını hatırlatarak bitirelim.
No Comments Yet

Leave a Reply