De Rooy, Dakar Şampiyonluğu için yine “Goodyear” dedi.

2016 yılı Dakar Yarışları kamyon kategorisi birincisinin tercihi yine Goodyear kamyon lastiklerinden yana oldu. 2016 Dakar yarışlarının galibi De Rooy ve takımı, dünyanın en zorlu yarışında Goodyear Offroad ORD lastikleriyle altın madalyanın peşinde koşacak.

Gerard De Rooy ve takımı, dört yarış parkurunda Offroad ORD kamyon lastiklerini, servis parkurlarında ise Omnitrac karma servis lastiklerini kullanacak. Önde gelen lastik üreticisinin sağladığı uzun soluklu test ve yedekleme desteğiyle geçen yılın galibi olan takım, başarısını bu yıl da yeni bir galibiyetle sağlamlaştırmayı hedefliyor.

Yarışta, standart 375/90R22.5 Offroad ORD lastikleriyle dört yarış parkurunda mücadele verilecek; hızlı servis kamyonları ile diğer servis kamyonlarında sırasıyla ön aksa monte edilmiş 315/80R22.5 Omnitrac MSS II ve çeker aksa monte edilmiş Omnitrac MSD II kamyon lastikleri kullanılacak.

Offroad ORD lastik seçimi, De Rooy ile Goodyear arasındaki uzun yıllardır devam eden başarılı ortaklığa dayanıyor. Kapsamlı ortak testler dahil olmak üzere Takım, lastik üreticisin Lüksemburg’daki inovasyon merkezinden mühendislerle işbirliği içinde. Dakar 2017 yarışlarında yarış kamyonlarının karşılaşacağı tüm koşullarda lastik performansını optimize edecek düzenlemeyi hayata geçirdi. Ayrıca Goodyear lastiklerinin Dakar 2016’daki performansının ardından, yarış servis araçlarında Goodyear Omnitrac karma servis kamyon lastiklerini kullanmaya karar verdi.

Takım kaptanı Gerard De Rooy, “Goodyear Offroad ORD 375/90R22.5 OTR lastikleri 2016 yılındaki yarışı kazanmamızda da kilit rol oynadı. Mühendislerinden inanılmaz teknik destek gördük. Dolayısıyla bu yıl da kamyon lastikleri segmentinde dünyanın en zorlu yarışında lastik ortağımız olarak Goodyear’ı tercih ettik. Devam eden bu ortaklığın 2017 yarışlarını da kazanmamızda bize gerekli gücü ve güveni sağlayacağına olan inancımız tam” dedi.

Geliştirmeye yardımcı olacak

EMEA Goodyear Ticari Lastikler Pazarlama Direktörü Benjamin Willot şunları söylüyor: “Goodyear olarak, bu önemli ve zorlu yarışta takımın başarılı olması için gerekli desteği sağlamak adına takımla birlikte uzun ve yoğun bir çalışma temposuna girdik. Takımın böylesine zorlu ve çetin koşullarda performans göstermesine olanak tanıyan teknoloji liderliği de bir o kadar önemli. Dakar’dan edinilen sonuçlar ve deneyimler, gelecekte tasarlayacağımız kamyon lastiklerinin geliştirilmesinde işimizin anlamlı bir kısmını oluşturacak” şeklinde konuştu.

Yarışın ilk ayağı 2 Ocak’ta Paraguay başkenti Asuncion’da gerçekleşecek. 550’den fazla kamyon, araç ve motosiklet Bolivya’ya geçecek. La Pax kuzey ucuna devam edilecek. Ardından Arjantin’e geçilecek ve 14 Ocak’ta Buenos Aires’te yarış son bulacak. Çöl, sarp dağlar ve kayalık alanlar dahil olmak üzere 8500 kilometrelik en zorlu arazi şartlarını kapsayan Dakar yarışı toplam 12 aşamadan oluşuyor.

No Comments Yet

Leave a Reply