Blackberry, Dtek 60 ile yeniden görücüye çıktı

Akıllı telefon pazarının tanınan şirketlerinden Blackberry, yeni bir modelle tüketicilerin karşısına çıkıyor. Blackberry Dtek 60 modelinde en çok vurgulanan özellik, güvenlik. Güvenlik kesinlikle cazip bir argüman pek çok kullanıcı açısından ama cihazın yapısı, teknik özellikleri ve fiyat performans ölçüleri çoğu zaman güvenliğin önüne geçiyor. Peki bu açılardan Dtek 60 ne sunuyor.

Öncelikle, ürün, Google’ın Linux tabanlı işletim sistemi Android yapısı üzerinde geliyor. Android’in ekosistemine eklemlenmesi ve bu sistemin geliştiricilerinin alın terine dayanması bir artı olarak değerlendirilebilir. Yine de Nougat sürümünün önden kurulu gelmemesi bir olumsuzluk olarak kaydedilebilir. Android son sürümleriyle stabilite ve güç tüketimi sorunlarını büyük ölçüde halletti ve artık daha güvenli bir ortam haline geldi.

Dtek 60 modelinin üreticisi TCL. Ürün geliştirmenin arkasındaki firma ise Fransız devi Alcatel.

  • Boyutları 153.9 x 75.4 x 7 mm ve ekran genişliği 5.5 inch. Ekranın ana yüze oranı yüzde 72.
  • 1440×2560 çözünürlüğü ile iyi bir görsellik sunuyor. Oleophobic, yani yağ tutmayan, çizilmelere karşı dirençli bir ekranı var.
  • İşlemci olarak Qualcomm MSM8996 Snapdragon 820 seçilmiş. CPU, Quad-core (2×2.15 GHz Kryo & 2×1.6 GHz Kryo) ve GPU Adreno 530.
  • 256 GB’ye kadar Micro SD kartları destekliyor.
  • 3000 mAh kapasitesindeki bataryası, ana gövdeye gömülü. Yani tak çıkar yapmak mümkün değil.
No Comments Yet

Leave a Reply